دانلود جدید

دانلود جدید

پیش فرض راه اندازی وبسایت برای تازه کاران (آموزش گام به گام روزانه)2016

دوستان عزیز 
سعی میکنم این تاپیک رو به صورت روزانه آپپدیت کنم و به زبان ساده تری توش شروع به توضیح کنم. و در ادامه و با همراهی شما سطح آموزش رو ببریم بالا.
به عنوان اولین بخش می خوام براتون اجزای تشکیل دهنده یک وبسایتو معرفی کنم. 

یک وبسایت تشکیل شده از موارد زیر که به همراه توضیح مختصری ازشون میاد :.

1- IP وبسایت : IP که مخفف internet protocol هستش و تشکیل شده از چند عدد است مثلا آی پی سایت یاهو در حال حاضر این هستش 98.139.183.24 بنابراین اگر در آدرس بر بزنید http://98.139.183.24 به صفحه اول سایت یاهو منتقل میشوید. در واقع این بخش همان بخشیست که کامپیوتر میفهمدش. در واقع کامپیوتر چیزی به نام yahoo.com را نمیفهمد و فقط یا اعداد سر و کار دارد. در واقع این بخش مثل جواز کار یک رستوران عمل میکند.

2- دامنه وبسایت یا domain : این بخش نام و یا شناسه یک سایت هستش. شناسه ای که IP رو تبدیل میکنه به یک نام قابل فهم برای انسان ها. اینکار هم به سادی انجام میشود. یک جدولی هست که هر IP را به معادلش که یک نام است تبدیل میکند. وقتی ما آدرسی را در آدرس بار وارد میکنیم سیستم شبکه ای ما آن IP را در جدولی که مخابرات و ISP در اختیارش گذاشته است LOOKUP میکند و به سایت مورد نظر ما میرود. این بخش مانند نام یک رستوران عمل میکنه. مثلا وقتی میریم رستوران هایدا خوب مسلما دامین اون همین کلمه "هایدا" خواهد بود...


نمونه ای از یک جدول DNS

3-Host یا میزبان سایت: همان بخش فیزیکی است که اطلاعات سایت بر روی آن ذخیره میشود. در واقع اطلاعات هر سایتی بر روی هارد دیسک یک سروری قرار دارد که معمولا در آمریکا هم هستند بهترین میزبانان . وقتی ما پستی در اکیپ میزنیم این اطلاعات در سرور مورد خریداری شده ما در آمریکا آپدیت میشوند و پستهای شما به آن اضافه میشوند. این بخش مانند موقیعت فیزیکی رستوران عمل میکند.

4-نرم افزار سایت یا به اصطلاح script : همان بخش اصلی سایت است که نیاز به برنامه نویسی دارد. این بخش قابلیت های فراوانی دارد و تقریبا میشود هر کاری با آن کرد. میتوان یک فروشگاه طراحی کرد یا یک سایت دانشگاهی یا یک سایت جاسوسی یا ضد جاسوسی . و . . .
__________________

گر درطـلـب گـوهـر کانـی , کانــی
ور زنده ببـوی وصل جانی , جانــی
هر چیز که در جستن آنی , آنــی
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.